Przedmiotem zapytania jest kwestia umieszczania kodu CN na fakturach. Przedsiębiorstwo zajmuje się hurtowym handlem ON, posiada koncesje OPC, towar zakupuje oraz sprzedaje wyłącznie na terenie PL - towar więc jest już oclony.
2017-07-19 12:26 | e-petrol.plPierwsza kwestia, to czy Prawo Energetyczne normuje/nakazuje umieszczanie kodu CN każdorazowo na fakturze sprzedaży? Jeśli nie to czy taki obowiązek wynika z innych przepisów? Dodatkowo, przedsiębiorstwo nie magazynuje towaru (jedynie na cysternach), paliwo zakupowane jest jako CN 27101943 (B0) i CN 27102011 (BIO), czy istnieje potrzeba prowadzenia odrębnej ewidencji rachunkowej dla tych towarów? czy są one jednorodne na tyle by prowadzić ewidencję dla kodu sekcji CN 2710 oraz co istotniejsze przy sprzedaży na fakturach ujawniać jedynie kod CN2710?

Aby uzyskać dostęp do publikacji zamów dostęp do Sekcji Prawnej.
Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego loginu i hasła zapoznaj się z warunkami dostępu do usługi, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.