Czy firma handlująca olejem napędowym i rozwożąca go do swoich klientów, ryzykuje utratę koncesji lub karę finansową w przypadku gdy zleje paliwo do zbiornika typu "mauzer" lub beczki i innego zbiornika jednopłaszczowego?
2017-05-18 09:45 | e-petrol.plOdbiorca paliwa płynnego jest zobowiązany do jego przechowywania w zbiornikach spełniających wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie. Kontrolą zbiorników, o których mowa powyżej zajmuje się Urząd Dozoru Technicznego. Z kolei zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 18 września 2001 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego, jakim powinny odpowiadać zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych, zbiornik może być napełniany wyłącznie czynnikiem roboczym określonym na tabliczce i w protokole badania odbiorczego. Badanie odbiorcze wykonuje organ właściwej jednostki dozoru technicznego. Dopiero pozytywny wynik badania odbiorczego stanowi podstawę do wydania decyzji zezwalającej na eksploatację zbiornika. Mając na uwadze powyższe, odnosząc się bezpośrednio do Pana zapytania wskazuję, że zlanie paliwa do zbiornika typu „mauzer”, beczki lub innego zbiornika jednopłaszczowego, może narazić Pana na określone, negatywne konsekwencje.

Aby uzyskać dostęp do publikacji zamów dostęp do Sekcji Prawnej.
Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego loginu i hasła zapoznaj się z warunkami dostępu do usługi, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.