Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Grupa Pieprzyk dołącza do AVIA International

Grupa Pieprzyk 9 czerwca przystąpiła do stowarzyszenia AVIA International, dzięki czemu 80 stacji paliw, funkcjonujących pod marką Grupy Pieprzyk, dołączy do sieci marki AVIA. W efekcie liczba stacji paliw AVIA w Polsce wzrośnie do ponad 140.

W komunikacie podano, że Grupa Pieprzyk podpisała także list intencyjny z Grupą Unimot, która wprowadziła na polski rynek markę AVIA i do tej pory jako jedyna rozwijała tę sieć w Polsce – chodzi o wypracowanie obszarów i modelu współpracy polskich operatorów sieci AVIA.

Obecnie w Europie pod marką AVIA działa obecnie około 3200 stacji, należących do 90 członków stowarzyszenia. AVIA International funkcjonuje w całej Europie na zasadzie kooperacji niezależnych podmiotów, do których należą stacje paliw pod tą samą marką, a także prowadzących działalność w sektorze energetycznym.

- W Niemczech, gdzie działa najwięcej, bo prawie 900 stacji AVIA, mamy 32 członków stowarzyszenia, w Szwajcarii 600 stacji AVIA należy do 10 członków AVIA International, z kolei w Hiszpanii wielu właścicieli stacji paliw połączyło siły i jako jeden członek stowarzyszenia posiadają w sumie 200 stacji. W każdym z krajów, w którym jesteśmy obecni, model współpracy jest inny, jednak wszędzie udaje nam się z sukcesem wykorzystywać siłę marki AVIA w budowaniu pozycji lokalnych firm. Jestem przekonany, że tak będzie również w Polsce, dlatego bardzo się cieszę, że do grona właścicieli stacji AVIA dołącza kolejna polska firma — Grupa Pieprzyk — mówi Mario Tonini, dyrektor zarządzający AVIA International.

Grupa Pieprzyk działalność rozpoczęła w 1989 r., a pierwsza stacja paliw pod tą marką zaczęła funkcjonować w 1993 r. Stacje działają przede wszystkim w zachodniej i centralnej Polsce. Przystąpienie do stowarzyszenia AVIA International oznacza, że 80 stacji paliw, funkcjonujących obecnie pod marką Grupy Pieprzyk, zmieni wystrój na zbieżny z identyfikacją wizualną marki AVIA.

- Przystąpienie do stowarzyszenia AVIA International otwiera nowe możliwości w rozwoju naszej sieci pod silną europejską marką, równocześnie mocno wzmacniając sieć AVIA. Dalej, jako Grupa Pieprzyk, będziemy właścicielem tych stacji i będziemy nadal współpracować z naszymi dostawcami paliw i produktów. Jednocześnie będziemy mogli korzystać z doświadczeń wypracowanych przez największych, europejskich operatorów stacji paliw oraz podzielić się własnymi rozwiązaniami. Wszyscy klienci, którzy nam do tej pory zaufali i doceniają naszą prawie 30-letnią historię w branży, z pewnością bardzo łatwo rozpoznają należące do nas stacje, ponieważ logo Grupy Pieprzyk będzie widniało obok logo AVIA na pylonie cenowym. Marka AVIA to nowy rozdział w historii Grupy Pieprzyk i jestem przekonany, że na tej współpracy skorzystają przede wszystkim nasi klienci – mówi cytowany w komunikacie Antoni Pieprzyk, założyciel Grupy Pieprzyk.

Obecnie Unimot ma 65 stacji pod marką AVIA, a do końca 2023 r., zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, zamierza powiększyć sieć swoich stacji do około 200 obiektów.
List intencyjny pomiędzy firmami zakłada zainicjowanie rozmów, mających na celu wypracowanie obszarów i modelu współpracy operatorów sieci AVIA w Polsce.

Więcej w kategorii

Autobusy wodorowe dotarły do Chełma

Autobusy wodorowe dotarły do Chełma

W tym tygodniu Chełm rozpoczął odbiór pierwszych autobusów wodorowych NesoBus, które już wkrótce pojawią się na ulicach miasta. Dostawa autobusów od Grupy Polsat Plus i ZE PAK ma odbyć się w trzech transzach, a ostatecznie zakończyć się 30 października 2025 roku.

Nie chodzi o to, by było najtaniej

Nie chodzi o to, by było najtaniej

Podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prezes Orlenu, Ireneusz Fąfara w rozmowie z serwisem wnp.pl, nakreślił aktualne wyzwania i kierunki strategiczne koncernu, który pozostaje kluczowym graczem na rynku paliw płynnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Sieć Moya ogłosiła akcję rabatową na majówkę

Sieć Moya ogłosiła akcję rabatową na majówkę

Sieć stacji paliw Moya startuje z wyjątkową promocją dla kierowców - od 26 kwietnia do 4 maja użytkownicy aplikacji Super Moya zatankują nawet do 40 groszy taniej za litr paliwa.

Orlen zawiadamia akcjonariuszy o zamiarze połączenia ze spółką Orlen Olefiny

Orlen zawiadamia akcjonariuszy o zamiarze połączenia ze spółką Orlen Olefiny

Orlen poinformował o planie połączenia ze spółką Orlen Olefiny utworzoną w 2021 r. do pozyskania finansowania i realizacji projektu Kompleksu Olefiny III.

Rząd przyjął projekt ustawy zwiększający bezpieczeństwo energetyczne kraju

Rząd przyjął projekt ustawy zwiększający bezpieczeństwo energetyczne kraju

Rada Ministrów 22 kwietnia 2025 r. zatwierdziła projekt ustawy zmieniającej przepisy dotyczące zapasów ropy, gazu i produktów naftowych. Nowelizacja, przygotowana przez Ministerstwo Przemysłu, zakłada m.in. wyznaczenie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) jako podmiotu odpowiedzialnego za tworzenie i utrzymywanie zapasów strategicznych gazu ziemnego.

Ogłoszono przetarg na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych przy S7

Ogłoszono przetarg na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych przy S7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że do 2 czerwca 2025 r. można składać oferty w przetargu na dzierżawę nieruchomości zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej S7 na odcinku Płońsk - Glinojeck. Chodzi o budowę i eksploatację MOP-ów: Dłużniewo i Ćwiklinek.

Pozostałe aktualności
Alpetrol umacnia pozycję na rynku usług logistycznych LPG

Alpetrol umacnia pozycję na rynku usług logistycznych LPG

Zarząd Onico S.A. w restrukturyzacji poinformował o podpisaniu przez spółkę zależną Alpetrol przedwstępnej umowy dzierżawy z Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A., dotyczącej morskiego terminala przeładunkowego gazu płynnego LPG.

Eni ogłasza zyski kwartalne

Eni ogłasza zyski kwartalne

Włoska spółka jest pierwszym dużym europejskim producentem ropy naftowej i gazu, który opublikował wyniki za pierwszy kwartał. Skorygowany zysk netto w raportowanym wyniósł 1,41 mld euro, co jest wynikiem wyższym od średniej prognozowanej przez analityków na poziomie 1,24 mld euro, podała spółka.

Współpraca przy dostawach gazu do Ukrainy

Współpraca przy dostawach gazu do Ukrainy

Orlen i ukraiński Naftogaz podpisały trzeci kontrakt na podstawie porozumienia o długofalowej współpracy pomiędzy spółkami. Pozwoli on na dostawę kolejnych 100 mln m sześc. gazu ziemnego.

Opóźnienia i wyższe koszty litewskiej inwestycji Orlenu

Opóźnienia i wyższe koszty litewskiej inwestycji Orlenu

Orlen mierzy się z poważnymi wyzwaniami przy realizacji kluczowej inwestycji w rafinerii w litewskich Możejkach. Jak przypomina dziennik „Rzeczpospolita”, budowa instalacji pogłębionego przerobu ropy (Bottom of Barrel), która miała zostać ukończona do końca 2024 roku, napotyka liczne przeszkody – zarówno logistyczne, jak i finansowe.

Meksyk eksportuje pierwszą partię niskosiarkowego oleju napędowego

Meksyk eksportuje pierwszą partię niskosiarkowego oleju napędowego

Na początku kwietnia 2025 roku Meksyk po raz pierwszy wyeksportował olej napędowy o ultraniskiej zawartości siarki (ULSD) wyprodukowany w nowej rafinerii Olmeca w Dos Bocas. Choć wydarzenie to ma znaczenie symboliczne dla ambicji energetycznych kraju, to ujawnia także poważne problemy infrastrukturalne i ograniczenia operacyjne.

Sinopec wznawia zakupy rosyjskiej ropy mimo obaw o sankcje

Sinopec wznawia zakupy rosyjskiej ropy mimo obaw o sankcje

Chiński gigant naftowy Sinopec powrócił do zakupu rosyjskiej ropy po marcowej przerwie spowodowanej obawami o amerykańskie sankcje. Spółka handlowa Unipec, należąca do Sinopecu, nabyła ładunek mieszanki ESPO na maj.