Paliwa BAQ Premium jako jeden z kluczowych elementów oferty ORLEN Paliwa na najbliższe lata

Program Paliwa BAQ to flagowy projekt spółki ORLEN Paliwa. Swoim zasięgiem obejmuje terytorium całej Polski. Czym jest marka BAQ, co gwarantuje swoim partnerom biznesowym oraz klientom tankującym na stacjach z logo Paliwa BAQ? O programie Paliwa BAQ oraz o planach rozwojowych marki opowiada Dyrektor Wykonawczy ds. Sprzedaży w spółce ORLEN Paliwa, Paweł Kostyra.

Podróżując polskimi drogami coraz częściej widać stacje z logo Paliwa BAQ. Czym jest marka BAQ i co oznacza dla klienta, który zdecyduje się na współpracę z ORLEN Paliwa w ramach programu Paliwa BAQ?

Paweł Kostyra: Program Paliwa BAQ wszedł na rynek polski w 2008 roku. To ciekawa alternatywa dla rozwiązań opartych na franczyzie oraz innych programów funkcjonujących na rynku paliwowym. Obecnie uczestniczy w nim blisko 500 niezależnych stacji paliw w całej Polsce. Główną zaletą takiej formy współpracy jest możliwość rozwijania własnej marki na lokalnym rynku, a zarazem budowania zaufania wśród kierowców. Benzyna, olej napędowy oraz LPG dostarczane są na stacje uczestniczące w programie wyłącznie przez spółkę ORLEN Paliwa – organizatora programu, co gwarantuje wysoką jakość produktu. Co więcej, decydując się na współpracę z dużym partnerem, jakim jest ORLEN Paliwa, właściciele prywatnych stacji paliw nie muszą rezygnować z własnej marki. Uczestnictwo w programie Paliwa BAQ, to gwarancja zachowania dotychczasowego szyldu i logo. W ramach współpracy oferujemy uczestnictwo na jednym z trzech poziomów: BAQ Premium, BAQ Standard i Mini BAQ. Poszczególny poziom współpracy określa liczbę kontroli jakości paliw (4, 3 lub 2 razy w roku) oraz rodzaj i liczbę elementów brandingu z logo Paliwa BAQ, które otrzymuje dana stacja paliw w ramach współpracy.

Dlaczego stacje wybierają udział w tym Programie?

Paweł Kostyra: Program Paliwa BAQ to gwarancja najwyższej jakości paliw. Naszym Partnerom biznesowym zapewniamy również wsparcie w obszarze marketingu, w tym akcje promocyjne i pełny branding sygnowany logo „Paliwa BAQ, Jakość Grupy ORLEN”, który uwiarygadnia i ułatwia decyzje zakupowe klientów końcowych. Celami takich działań jest zwiększenie rozpoznawalności marki oraz programu Paliwa BAQ. Ponadto stacjom decydującym się na udział w programie Paliwa BAQ zapewniamy profesjonalną obsługę i pełną pomoc w trakcie procesu wdrażania stacji do programu BAQ. Kluczowe są tu systematyczne badania analityczne prowadzone przez akredytowane laboratorium oraz unikatowy certyfikat przystąpienia do programu Paliwa BAQ, pozycjonujący jego posiadacza w wyjątkowym gronie stacji dbających o jakość oferowanego produktu.

Czyli możemy mówić o sukcesie programu?

Paweł Kostyra: Program Paliwa BAQ to aktualnie blisko pół tysiąca niezależnych stacji, w tym ponad 100 na poziomie BAQ Premium. To grupa partnerów biznesowo niezależnych, którzy chcą identyfikować się z ORLEN Paliwa poprzez program Paliwa BAQ, tj. system dostaw i monitoringu jakości paliw. Skupiamy się zatem na oferowanych na stacji produktach - paliwach. Jakość paliwa, które tankują kierowcy oraz przedsiębiorcy zajmujący się jego dystrybucją ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania pojazdów. Uczestnicy programu Paliwa BAQ mogą liczyć nawet na cztery niezapowiedziane kontrole jakości paliw rocznie, które przeprowadzane są przez niezależne, akredytowane laboratoria badawcze. Dzięki tym działaniom, klienci zyskają pewność, że paliwa oferowane na stacjach programu Paliwa BAQ spełniają najwyższe standardy dostępne na rynku. To doskonały sposób na zbudowanie przewagi konkurencyjnej.

Jak będzie rozwijał się program Paliwa BAQ?

Paweł Kostyra: Dzisiaj Program Paliwa BAQ to ponad 100 stacji na najwyższym poziomie współpracy, tj. BAQ Premium, który wszedł do oferty programu Paliwa BAQ w 2022 roku. W najbliższej przyszłości oczekujemy znaczącego wzrostu liczby stacji w programie na tym poziomie. Jest to element oferty dla programu Paliwa BAQ na najbliższe lata. W ramach rozwoju programu Paliwa BAQ planujemy dalej zwiększać rozpoznawalność marki BAQ i poziomu BAQ Premium na terenie Polski poprzez działania reklamowe i promocyjne. Nadal będziemy także rozwijać współpracę z wartościowymi i wiarygodnymi partnerami biznesowymi oferując długofalowe partnerstwo biznesowe nastawione na rozwój z wykorzystaniem wzajemnego potencjału.
Pozostałe aktualności
Vitol rozważa sprzedaż amerykańskiego producenta łupków

Vitol rozważa sprzedaż amerykańskiego producenta łupków

Światowy trader towarowy Vitol rozważa sprzedaż udziałów w VTX Energy Partners, amerykańskim producencie ropy łupkowej i gazu, podała agencja Reutera, powołując się na swoje źródła.

Rafineria Cenovus w Ohio wstrzyma część produkcji

Rafineria Cenovus w Ohio wstrzyma część produkcji

Cenovus w połowie kwietnia rozpocznie planowane prace konserwacyjne w wielu jednostkach swojej rafinerii w Toledo w stanie Ohio (USA) o wydajności 160 tys. baryłek dziennie, poinformowało w czwartek źródło mające wiedzę na temat funkcjonowania zakładu.

Tragedia na stacji paliw w Nieborowie

Tragedia na stacji paliw w Nieborowie

W miniony piątek na stacji benzynowej w Nieborowie doszło do dramatycznego zdarzenia. Samochód osobowy zaparkowany przy dystrybutorze nagle stanął w ogniu.

Rosja zwiększa dostawy paliwa i oleju napędowego do Boliwii

Rosja zwiększa dostawy paliwa i oleju napędowego do Boliwii

Rosja zwiększa eksport paliw silnikowych do Boliwii, wynika z danych London Stock Exchange Group (LSEG), firmy zajmującej się śledzeniem ruchu statków. Kryzys energetyczny w tym kraju Ameryki Łacińskiej pogłębia się, a Rosji zależy na zwiększeniu sprzedaży.

USA mogą zmniejszyć finansowanie dla centr wodorowych

USA mogą zmniejszyć finansowanie dla centr wodorowych

Według źródła zaznajomionego ze sprawą, Departament Energii USA rozważa cięcia finansowania dla czterech z siedmiu hubów wodorowych, wybranych w ramach federalnego programu o wartości siedmiu miliardów dolarów.

Administracja Trumpa nakazuje opracowanie nowej polityki dotyczącej biopaliw

Administracja Trumpa nakazuje opracowanie nowej polityki dotyczącej biopaliw

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa zwróciła się do producentów ropy naftowej i biopaliw z prośbą o zawarcie porozumienia w sprawie kolejnego etapu polityki biopaliwowej kraju, aby uniknąć konfliktów politycznych, jakie miały miejsce w czasie jego pierwszej kadencji.