Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Esppol Trade (GK Anwim) wśród finalistów SAP Quality Awards 2021 w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej

Spółka Esppol Trade S.A., należąca do Grupy Kapitałowej Anwim, wraz z partnerem wdrożeniowym SI-Consulting, zostały wyróżnione w prestiżowym zestawieniu SAP Quality Awards 2021 za najbardziej udane wdrożenia systemu SAP w kategorii „Rapid Time to Value”, która obejmuje krótsze projekty, nastawione na szybkie doskonalenie i dynamiczny zwrot wartości. Esppol Trade znalazł się wśród finalistów w Europie Środkowo-Wschodniej w podkategorii Large Sized Implementations.

Esppol Trade S.A., spółka należąca do Grupy Kapitałowej Anwim, zajmuje się importem paliw ciekłych celem zapewnienia dywersyfikacji oraz poprawy ekonomii zaopatrzenia szybko rozwijającej się sieci stacji paliw Moya w Polsce. W ramach cyfrowej transformacji, zarząd GK Anwim zdecydował o wdrożeniu zintegrowanego oprogramowania klasy ERP SAP S/4HANA, obejmujące także rozwiązanie branżowe Oil&Gas. Zadaniem systemu jest usprawnienie procesów finansowo-księgowych oraz logistycznych.

- W Grupie Kapitałowej Anwim pozycjonujemy technologie wśród najważniejszych czynników naszego dynamicznego rozwoju. Nowe rozwiązanie SAP S/4 HANA z dodatkowym modułem Oil&Gas ma za zadanie wesprzeć Esppol Trade S.A. w sprawnym prowadzeniu procesów finansowo-księgowych i logistycznych. Jest to dla nas duży krok, jeden z wielu, jakie stawiamy na drodze wzmacniania pozycji marki MOYA w Polsce – mówi Zbigniew Łapiński, prezes zarządu Esppol Trade S.A.

Sprawne wdrożenie i szybkie uruchomienie systemu we współpracy z firmą SI-Consulting zostało docenione i zaowocowało międzynarodowym wyróżnieniem w ramach SAP Quality Awards. SAP Quality Awards umożliwia zaprezentowanie najlepszych doświadczeń i wniosków z udanych projektów wdrożeniowych wyciągniętych przez klientów SAP i ich partnerów wdrożeniowych.

– Ostatni rok pokazał, jak ważne są sprawność działania w ramach strategii rozwoju oraz odporność na zakłócenia rynkowe. W SAP od lat doceniamy firmy, które inwestują w cyfrową jakość, skutecznie poprawiając swoje wyniki biznesowe. Dzięki wdrożeniu SAP S/4HANA, przeprowadzonym w zaledwie cztery miesiące, Esppol Trade zoptymalizował procesy logistyczne w ramach łańcucha dostaw oraz podniósł ekonomikę dostaw dla sieci stacji paliw Moya To kolejny przykład obrazujący skuteczną metodykę wdrożenia rozwiązań SAP, który może stanowić inspirację dla innych firm z branży – mówi Piotr Ferszka, członek zarządu oraz dyrektor sprzedaży ds. kluczowych klientów w SAP Polska.

- Prowadząc dla Esppol Trade transformację cyfrową opartą o platformę SAP S/4HANA chcemy w pełni zrealizować potrzeby klienta, zapewnić mu komfort sprawniejszego funkcjonowania, oczywiście przy zachowaniu wysokich standardów jakości. Stosujemy najlepsze praktyki branżowe opracowane i dostępne w rozwiązaniu SAP dla branży Oil&Gas. Naszym celem jest wykorzystanie możliwości, jakie daje platforma S/4HANA do usprawnienia i zapewnienia płynnego przebiegu procesów w całym łańcuchu dostaw. Wspólnie z GK Anwim budujemy stabilny i nowoczesny fundament systemu ERP, który będzie doskonałą podstawą do wdrażania kolejnych innowacji – deklaruje Paweł Rytelewski, wiceprezes zarządu SI-Consulting.

Więcej w kategorii

Dołącz do Europejskiego Kongresu Gazu Płynnego: odkryj możliwości i zdobądź cenne kontakty

Dołącz do Europejskiego Kongresu Gazu Płynnego: odkryj możliwości i zdobądź cenne kontakty

Europejski Kongres Gazu Płynnego (ELGC) to prestiżowe wydarzenie o ponad 50-letniej tradycji, które corocznie gromadzi liderów, innowatorów i decydentów z branży gazu płynnego z całego świata. Od momentu powstania w 1971 roku, kongres stał się kluczową platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, promującą współpracę na rzecz

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025: Energia wszędzie

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025: Energia wszędzie

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025 (ELGC 2025) odbędzie się w dniach 20–22 maja w Katowicach w Polsce. Zgromadzi on liderów branży, decydentów i ekspertów, którzy omówią przyszłość odnawialnych gazów płynnych w europejskiej transformacji energetycznej.

Kongres Paliwowy 2025: Czy Zielony Ład jest na właściwej ścieżce? Już 19-20 marca w Warszawie!

Kongres Paliwowy 2025: Czy Zielony Ład jest na właściwej ścieżce? Już 19-20 marca w Warszawie!

W dniach 19-20 marca w Warszawie odbędzie się Kongres Paliwowy 2025 – jedno z najważniejszych wydarzeń branży paliwowo-energetycznej w Europie. Organizowane przez Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) zgromadzi liderów branży, decydentów politycznych oraz ekspertów, którzy i odpowiedzą na pytanie: czy Zielony

Pozostałe aktualności
Alpetrol umacnia pozycję na rynku usług logistycznych LPG

Alpetrol umacnia pozycję na rynku usług logistycznych LPG

Zarząd Onico S.A. w restrukturyzacji poinformował o podpisaniu przez spółkę zależną Alpetrol przedwstępnej umowy dzierżawy z Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A., dotyczącej morskiego terminala przeładunkowego gazu płynnego LPG.

Eni ogłasza zyski kwartalne

Eni ogłasza zyski kwartalne

Włoska spółka jest pierwszym dużym europejskim producentem ropy naftowej i gazu, który opublikował wyniki za pierwszy kwartał. Skorygowany zysk netto w raportowanym wyniósł 1,41 mld euro, co jest wynikiem wyższym od średniej prognozowanej przez analityków na poziomie 1,24 mld euro, podała spółka.

Autobusy wodorowe dotarły do Chełma

Autobusy wodorowe dotarły do Chełma

W tym tygodniu Chełm rozpoczął odbiór pierwszych autobusów wodorowych NesoBus, które już wkrótce pojawią się na ulicach miasta. Dostawa autobusów od Grupy Polsat Plus i ZE PAK ma odbyć się w trzech transzach, a ostatecznie zakończyć się 30 października 2025 roku.

Współpraca przy dostawach gazu do Ukrainy

Współpraca przy dostawach gazu do Ukrainy

Orlen i ukraiński Naftogaz podpisały trzeci kontrakt na podstawie porozumienia o długofalowej współpracy pomiędzy spółkami. Pozwoli on na dostawę kolejnych 100 mln m sześc. gazu ziemnego.

Opóźnienia i wyższe koszty litewskiej inwestycji Orlenu

Opóźnienia i wyższe koszty litewskiej inwestycji Orlenu

Orlen mierzy się z poważnymi wyzwaniami przy realizacji kluczowej inwestycji w rafinerii w litewskich Możejkach. Jak przypomina dziennik „Rzeczpospolita”, budowa instalacji pogłębionego przerobu ropy (Bottom of Barrel), która miała zostać ukończona do końca 2024 roku, napotyka liczne przeszkody – zarówno logistyczne, jak i finansowe.

Meksyk eksportuje pierwszą partię niskosiarkowego oleju napędowego

Meksyk eksportuje pierwszą partię niskosiarkowego oleju napędowego

Na początku kwietnia 2025 roku Meksyk po raz pierwszy wyeksportował olej napędowy o ultraniskiej zawartości siarki (ULSD) wyprodukowany w nowej rafinerii Olmeca w Dos Bocas. Choć wydarzenie to ma znaczenie symboliczne dla ambicji energetycznych kraju, to ujawnia także poważne problemy infrastrukturalne i ograniczenia operacyjne.