Nowy numer magazynu „Na Stacji Paliw”

Ekopol Górnośląski Holding będzie rozwijać sieć mikrostacji

Firmy transportowe, zakłady usługowe i komunalne, wreszcie przedsiębiorstwa produkcyjne i składy opału są użytkownikami 350 mikrostacji, w których tankuje ponad 21 tys. różnego rodzaju pojazdów i maszyn.

Ekopol Górnośląski Holding będzie rozwijać sieć mikrostacji
Ekopol Górnośląski Holding

Dwupłaszczowe zbiorniki do magazynowania oleju napędowego wyposażone są w układy dystrybucyjne zarządzane technologią MS Prime pod marką Mikriostacje.PL. W ubiegłym roku sieć powiększyła się o 45 nowych użytkowników technologii. W tym – o kolejnych 30. Ich obsługę zapewnia flota 400 cystern.

Stacje działają na terenie całego kraju, choć najwięcej mamy ich zlokalizowanych w województwach śląskim i małopolskim. Zdarza się, że na życzenie naszego partnera zbiornik jest przystosowany do wydawania nie tylko oleju napędowego, lecz także AdBlue – podkreśla Andrzej Piecuch, prezes zarządu spółki Ekopol Górnośląski Holding. – W ciągu ostatnich miesięcy, w których na rynku reglamentowane były dostawy diesla, skupialiśmy się na zabezpieczeniu zarówno jego ilości, jak i dogodnych warunków cenowych dla naszych obecnych klientów kosztem rozwijania sieci. To była świadoma decyzja, podyktowana naszymi zobowiązaniami wobec tych, którzy od lat ufają naszej solidności i jakości świadczonych przez nas usług. Czas pokazał – i chcemy to wykorzystać – że prawdziwe bezpieczeństwo dostaw warto budować, opierając się na własnej bazie paliw. Zwłaszcza wtedy, kiedy zdarzają się sytuacje, które uważaliśmy za nieprawdopodobne i niemożliwe. Skoro jednak zdarzyły się raz, nic ani nikt nie zagwarantuje nam, że nie powtórzą się w najbliższej przyszłości. Rynek docenia niezależność i my chcemy to zdyskontować. Zarówno oferując nasze mikrostacje, jak i gwarantując dostawy paliw – zapewnia zdecydowanie prezes Piecuch.

I dla małych, i dla dużych

Spółka ze Śląska oferuje zbiorniki o pojemnościach 430–5000 l, przeznaczone do bezpiecznego magazynowania oleju napędowego. Wśród jej klientów dominują firmy, które zużywają kilkaset tysięcy litrów miesięcznie, ale nie brakuje i takich, których zapotrzebowanie miesięczne wynosi niespełna 1000 l. - Dla każdego mamy odpowiednią ofertę, tak by instalacja i świadczone usługi spełniały jego oczekiwania. Najczęściej wybieranym przez większe podmioty zbiornikiem jest ten o pojemności 5000 l, mniejsze firmy zaś decydują się na 2500 l. Zbiorniki z technologią zarówno sprzedajemy na własność, jak i przekazujemy do używania, oferując świadczenie usług w opcji abonamentowej – wyjaśnia prezes. – Dodatkowym, opcjonalnym elementem mikrostacji jest zadaszenie fotowoltaiczne MikroSunBOX, które jest w stanie uniezależnić ją od zewnętrznych źródeł energii. W tej konfiguracji możliwe jest zlokalizowanie zbiornika i zarazem punktu tankowania praktycznie w każdym miejscu. Nasz klient może także skorzystać z nowego zakresu technologii, pozwalającego na inteligentne zarządzanie bramami czy szlabanami – i bez kupowania czegokolwiek podłączyć technologię do tego, co ma, by stworzyć ze starych, sterowanych np. pilotami bram nowoczesne systemy zarządcze – zapewnia prezes Piecuch.

Spółka zamierza nadal rozwijać sieć mikrostacji. – Oferujemy rozwiązanie, które sprawdziło się i sprawdza dosłownie w każdych warunkach. Rozwiązanie, które nie wymaga wielomiesięcznych przygotowań ani inwestycji w infrastrukturę. Które nie tylko pozwala na tankowanie, ale także jest skuteczne i sprawdzone w zakresie zarządzania paliwem w przedsiębiorstwie.

W przyszłym, 2024 r. spółka planuje wprowadzenie na rynek kolejnych urządzeń i funkcjonalności w ramach technologii MS Prime. Liczy, że dzięki tym zmianom poszerzy grupę docelową. Negocjowane są też kolejne kontrakty paliwowe, które tak jak w latach ubiegłych mają zagwarantować stabilność i bezpieczeństwo pod względem dostępności produktu, co umożliwi zapewnienie klientom najlepszej oferty.

Więcej w kategorii

Dołącz do Europejskiego Kongresu Gazu Płynnego: odkryj możliwości i zdobądź cenne kontakty

Dołącz do Europejskiego Kongresu Gazu Płynnego: odkryj możliwości i zdobądź cenne kontakty

Europejski Kongres Gazu Płynnego (ELGC) to prestiżowe wydarzenie o ponad 50-letniej tradycji, które corocznie gromadzi liderów, innowatorów i decydentów z branży gazu płynnego z całego świata. Od momentu powstania w 1971 roku, kongres stał się kluczową platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, promującą współpracę na rzecz

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025: Energia wszędzie

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025: Energia wszędzie

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025 (ELGC 2025) odbędzie się w dniach 20–22 maja w Katowicach w Polsce. Zgromadzi on liderów branży, decydentów i ekspertów, którzy omówią przyszłość odnawialnych gazów płynnych w europejskiej transformacji energetycznej.

Kongres Paliwowy 2025: Czy Zielony Ład jest na właściwej ścieżce? Już 19-20 marca w Warszawie!

Kongres Paliwowy 2025: Czy Zielony Ład jest na właściwej ścieżce? Już 19-20 marca w Warszawie!

W dniach 19-20 marca w Warszawie odbędzie się Kongres Paliwowy 2025 – jedno z najważniejszych wydarzeń branży paliwowo-energetycznej w Europie. Organizowane przez Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) zgromadzi liderów branży, decydentów politycznych oraz ekspertów, którzy i odpowiedzą na pytanie: czy Zielony

XVIII Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek Biopaliw
Pozostałe aktualności
Halliburton ostrzega przed wpływem ceł i spadkiem wydobycia z amerykańskich złóż

Halliburton ostrzega przed wpływem ceł i spadkiem wydobycia z amerykańskich złóż

We wtorek firma Halliburton ostrzegła, że cła i niższa aktywność na polach naftowych w Ameryce Północnej wpłyną na zyski w drugim kwartale, ponieważ producenci mogą ograniczyć wydobycie przy niskich cenach ropy.

Lukoil zmniejszył rafinację ropy naftowej o 10,5 proc. w 2024 r.

Lukoil zmniejszył rafinację ropy naftowej o 10,5 proc. w 2024 r.

W ubiegłym roku wydobycie ropy i kondensatu spadło, a przerób ropy naftowej Lukoil wyniósł 54 mln ton. Wzrosła natomiast sprzedaż detaliczna produktów naftowych, a także liczba stacji benzynowych w Rosji.

Akcjonariusze kontra Equinor

Akcjonariusze kontra Equinor

We wtorek grupa mniejszościowych akcjonariuszy norweskiego giganta energetycznego Equinor wezwała spółkę do wyjaśnienia, jak plan zwiększenia wydobycia ropy i gazu wpisuje się w jej zobowiązania klimatyczne wynikające z porozumienia paryskiego.

Departament Skarbu USA nałożył sankcje na irańskiego magnata LPG

Departament Skarbu USA nałożył sankcje na irańskiego magnata LPG

W związku z trwającymi rozmowami z Teheranem na temat programu nuklearnego Stany Zjednoczone nałożyły we wtorek nowe sankcje na irańskiego magnata gazu płynnego Seyeda Asadoollaha Emamjomeha i aktywa powiązane z biznesmenem, podał Departament Skarbu.

Indyjska spółka zwiększyła zakupy rosyjskiej ropy

Indyjska spółka zwiększyła zakupy rosyjskiej ropy

Według uzyskanych ze źródeł branżowych danych dotyczących śledzenia statków, indyjska firma Reliance Industries, operator największego na świecie kompleksu rafineryjnego, importowała w marcu około 533 tys. baryłek rosyjskiej ropy dziennie, co oznacza wzrost o 17,3 proc. w porównaniu z lutym.

Orlen zawiadamia akcjonariuszy o zamiarze połączenia ze spółką Orlen Olefiny

Orlen zawiadamia akcjonariuszy o zamiarze połączenia ze spółką Orlen Olefiny

Orlen poinformował o planie połączenia ze spółką Orlen Olefiny utworzoną w 2021 r. do pozyskania finansowania i realizacji projektu Kompleksu Olefiny III.