Shell Franczyza

W Rzeszowie będą testować wodór od Lotosu

Rzeszów to kolejne miasto, z którym Grupa Lotos będzie współpracować w zakresie dostaw wodoru oraz związanej z tym infrastruktury dla pojazdów z ogniwami paliwowymi. List intencyjny w tej sprawie podpisano 22 października br.

Celem listu intencyjnego pomiędzy miastem Rzeszów, a Grupą Lotos jest podjęcie działań na rzecz potencjalnej współpracy dotyczącej realizacji dostaw wodoru. Porozumienie dotyczy również związanej z tym infrastruktury dla pojazdów z ogniwami paliwowymi FCEB (Fuel Cell Electric Bus), które m.in. zamierza kupić Rzeszów i podległe mu jednostki. Chodzi przede wszystkim o wymianę wiedzy i doświadczeń oraz, docelowo, o zastosowanie najnowszych technologii, zarówno przy dostawach wodoru, jak i podczas tankowania tym paliwem taboru komunikacji miejskiej.

Gdański koncern równocześnie finalizuje porozumienie ze spółką Autosan, która do napędu swoich autobusów ma testować wodór wytworzony przez Grupę Lotos.

Autobusy zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi mają wiele zalet: nie emitują żadnych zanieczyszczeń i zapewniają duży komfort jazdy dzięki cichej pracy elektrycznego silnika.

Gdański koncern uczestniczy w Pakiecie na Rzecz Czystego Transportu oraz w pracach Ministerstwa Klimatu nad narodową strategią wodorową oraz współpracuje z polskimi instytucjami naukowymi nad projektami, które mają podnieść efektywność wytwarzania czystego wodoru.  

Więcej w kategorii

Jest chętny aby przejąć GreenWay Holding

Jest chętny aby przejąć GreenWay Holding

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na stronie internetowej podał, że fundusz inwestycyjny, zajmujący się infrastrukturą transformacji energetycznej - Mirova Energy Transition 6 S.L.P. chce przejąć kontrolę nad GreenWay Holding S.A.

Startuje program „NaszEauto”

Startuje program „NaszEauto”

Od lutego 2025 roku rusza program „NaszEauto”, oferujący dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych.

Infrastruktura ładowania nadgania zaległości

Infrastruktura ładowania nadgania zaległości

Choć hamuje tempo sprzedaży nowych aut na prąd, to rozpędza się rynek wtórny, a przy tym infrastruktura ładowania rozwija się w dwucyfrowym tempie – zauważa „Puls Biznesu”.

Wzrost na rynku elektrycznych pojazdów w Polsce

Wzrost na rynku elektrycznych pojazdów w Polsce

W grudniu 2024 roku w Polsce zarejestrowano 1 739 nowych samochodów osobowych całkowicie elektrycznych (BEV), co stanowi wzrost o 2 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
XVIII Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek Biopaliw