Shell Franczyza

Ładowarka do auta elektrycznego od dewelopera

Grupa Robyg podała w komunikacie, że wprowadziła na swoich osiedlach ładowarki do samochodów elektrycznych. Infrastruktura przyłączy będzie dostępna w garażach w większości budynków. Ponadto wybrane inwestycje będą posiadały miejsca zewnętrzne do ładowania.

Robyg przypomniał w komunikacie wynik raportu "Barometr Nowej Mobilności 2020/2021", w którym badane osoby - niemal 97 proc. respondentów, chciałoby mieć możliwość ładowania swojego samochodu elektrycznego w miejscu zamieszkania.

- Ekologiczne i energooszczędne rozwiązania są priorytetem na osiedlach Robyg. Na większości osiedli projektujemy tereny zielone tak, aby ograniczyć oddziaływanie promieniowania słonecznego i nie dopuścić do przegrzania środowiska oraz wprowadzić retencję wody - przez system korzeniowy i liście - czyli powierzchnię biologicznie czynną. Wdrażamy też ideę ogrodów deszczowych dla zatrzymywania wody. Na elewacjach budynków wprowadzamy instalacje pochłaniające dwutlenek węgla, obniżając koszty użytkowania. Stosujemy także tzw. zielone dachy. Teraz wdrażamy infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych - wpisując się w rozwój elektromobilności w Polsce. Ładowarki elektryczne instalowane na osiedlach Robyg są kolejnym składowym elementem naszej strategii ESG, wpisującym się w koncepcje zrównoważonego rozwoju. Dzisiaj bardziej niż kiedyś musimy myśleć o bezpiecznej przyszłości. Położyć nacisk nie na zysk, ale na troskę o otaczających nas ludzi, dbałość o zasoby naturalne i klimat. Nie ma chyba lepszej branży niż budowlana, by kształtować zrównoważoną przyszłość - powiedział wiceprezes Eyal Keltsh, cytowany w komunikacie.

Dwie pierwsze stacje ładowania o mocy 22 KW w Zajezdni Wrzeszcz - gdańskiej inwestycji Robyg - zamontuje i obsługiwać będzie Grupa GPEC, która zadba też o ich prawidłowe oznakowanie. Przeznaczone do ładowania miejsca usytuowane będą przy wjeździe na osiedle tuż obok stacji paliw, co dodatkowo ułatwi użytkownikom korzystanie z nowego udogodnienia, podano również.

Więcej w kategorii

Są chętni, aby zbudować nowe ładowarki przy drogach szybkiego ruchu

Są chętni, aby zbudować nowe ładowarki przy drogach szybkiego ruchu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na dzierżawę miejsc pod budowę i obsługę ogólnodostępnych, szybkich stacji ładowania pojazdów elektrycznych na 31 Miejscach Obsługi Podróżnych. Swoje propozycje przesłało siedem podmiotów.

Elektromobilność szansą dla polskiego przemysłu

Elektromobilność szansą dla polskiego przemysłu

Polska ma realną możliwość, by stać się jednym z liderów elektromobilności w Europie — wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą Kearney.

Chińskie CATL i Sinopec planują budowę stacji wymiany baterii

Chińskie CATL i Sinopec planują budowę stacji wymiany baterii

CATL, chińska firma zajmująca się rynkiem baterii do pojazdów elektrycznych, poinformowała w środę, że nawiąże współpracę z państwowym koncernem naftowym Sinopec, aby zbudować 10 tys. stacji wymiany akumulatorów.

Powstanie największa sieć ładowania w Europie

Powstanie największa sieć ładowania w Europie

Cztery europejskie firmy zajmujące się ładowaniem pojazdów elektrycznych poinformowały w środę, że będą współpracować w celu stworzenia największej publicznej sieci ładowania na kontynencie.