MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Naładujesz samochód na Niebieskim Szlaku

Grupa Lotos poinformowała, że rozpoczęła testy pierwszych 12. punktów ładowania pojazdów elektrycznych pomiędzy Warszawą a Gdańskiem i Gdynią, przy trasie A1 i A2.

Od 26 października br. kierowcy samochodów elektrycznych mogą przejechać trasę ze stolicy Polski do Trójmiasta i z powrotem. Korzystanie z szybkich ładowarek będzie bezpłatnie aż do odwołania. W swoich dalszych planach spółka zakłada wyposażenie kolejnych 38 stacji w punkty ładowania energii elektrycznej. Spośród pierwszych 50 stacji, które LOTOS planuje wyposażyć w szybkie ładowarki, aż 1/3 to właśnie Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP).

Lotos umiejscowienie ładowarek zaplanował tak, aby najdłuższy odcinek między nimi nie przekraczał 150 km. Pozwoli to na swobodne przejechanie trasy niezależnie od rodzaju baterii, stylu jazdy czy warunków atmosferycznych.

Niebieski Szlak to nowy projekt Lotosu a jednocześnie nazwa sieci szybkich ładowarek, udostępnianych przez sieć na wybranych stacjach.

Więcej w kategorii

Zatwierdzono program finasowania samochodów elektrycznych w Polsce

Zatwierdzono program finasowania samochodów elektrycznych w Polsce

Brak wsparcia dla firm przy zakupie auta elektrycznego jest coraz bardziej widoczny w statystykach, bowiem w listopadzie liczba rejestracji takich samochodów spadła o 40 proc. Ta sytuacja może się jednak zmienić.

W Paryżu stację paliw zamieniono na punkt ładowania

W Paryżu stację paliw zamieniono na punkt ładowania

W ubiegłym tygodniu w Porte de Saint-Ouen w Paryżu otwarto pierwszą w pełni elektryczną stację paliw.

Program Mój elektryk 2.0 krytykowany przez branżę

Program Mój elektryk 2.0 krytykowany przez branżę

Program, który ma ruszyć od przyszłego roku, zakłada dofinansowanie w wysokości nawet 40 tys. zł do zakupu auta elektrycznego. Zdaniem branży wsparcie zakupu e-aut jest oderwane od realiów rynkowych.

Skokowo wzrośnie liczba punktów ładowania

Skokowo wzrośnie liczba punktów ładowania

Na koniec 2024 r. liczba punktów ładowania samochodów elektrycznych w Polsce wyniesie ok. 8,6 tys., a rok później w kraju ma być ich 13 tys. - przewiduje Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności (PSNM).