Huzar wybiera się na giełdę
2014-05-30 11:36 | MBI/e-petrol.plNajwiększa sieć niezależnych stacji paliw w Polsce ma ambitne plany rozwoju. Chce mocno rozbudować liczbę placówek, nie tylko pozyskując partnerów, ale również uruchamiając stacje własne. Szykuje się też do wdrożenia systemu informatycznego, który zarządzałby zakupami w całej sieci. Środki spółka zamierza pozyskać z giełdy oraz funduszy unijnych.

O ile? W spółce nie ukrywają, że zależy im na zwiększeniu dotychczasowej dynamiki. – Do tej pory wzrastaliśmy w tempie 10-20 obiektów rocznie, ale zakładamy, że – jeśli uda nam się pozyskać odpowiednie środki finansowe – dynamika przyrostu sieci przekroczy 20 stacji – tłumaczy prezes Huzara. Według niego pieniądze na rozwój mogą pochodzić z giełdowego debiutu.
– Mamy zamiar upublicznić spółkę. Kiedy? Na takie precyzyjne deklaracje jest zbyt wcześnie. Spodziewam się, że debiut na giełdzie nastąpi w ciągu najbliższych pięciu lat. Jeszcze nie wybraliśmy parkietu, na którym chcemy się pojawić. Jesteśmy w trakcie rozmów z doradcą i dopiero później zdecydujemy, czy wejdziemy na GPW, czy też na NewConnect – zdradza nasz rozmówca.
Choć Huzar nie jest typową siecią franczyzową gromadzi właścicieli prywatnych stacji skupionych pod jednym logo. Działa na zasadzie dobrowolnego zrzeszenia. Huzar zamierza jednak nieco zmienić dotychczasowy format prowadzenia biznesu.
– Planujemy jednak, m.in. pozyskując środki z emisji akcji, budowę stacji własnych lub dzierżawę takich obiektów – wyjaśnia Ireneusz Jabłonowski. Jak podkreśla teraz spółka skupia się jednak na wdrożeniu nowych standardów obsługi klientów oraz wzmocnieniu potencjału stacji.
– Kluczowa jest informatyzacja naszej sieci. Stacje spięte są już w ramach jednego, własnego programu lojalnościowego. Planujemy jednak stworzenie wspólnego mechanizmu zamówień dla stacji w ramach jednego systemu informatycznego – zaznacza Ireneusz Jabłonowski - staramy się o dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych. – Liczymy, że program ten ruszy jeszcze w tym roku – dodaje prezes Huzara.
Pierwsza stacja testowa w barwach Huzar powstała w 2005 roku. Od 2006 roku rozpoczęto nabór uczestników do sieci. Sposób funkcjonowania, zbliżony do sieci Delfin, związanej ze Stowarzyszeniem Niezależnych Operatorów Stacji Paliw, miał być alternatywą do sieci franczyzowych. Operatorzy Huzara zachowują niezależność firmy, sami decydują o zakupach. Współpraca w ramach sieci nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań finansowych.
Więcej w kategorii

Orlen Paczka z rekordowymi wynikami
Spółka Orlen Paczka odnotowuje wyraźny wzrost – w pierwszym kwartale 2025 roku wolumen przesyłek wzrósł o 96 proc., a liczba klientów korzystających z automatów paczkowych zwiększyła się o 90 proc.
2025-04-02 09:43 | Z kraju

Orlen wspiera kształcenie przyszłych inżynierów
Grupa Orlen poinformowała, że we jej spółka Orlen Południe współpracy z Politechniką Śląską i zainicjowała nowy kierunek studiów „Zrównoważona konsumpcja i produkcja”, który ma na celu kształcenie przyszłych specjalistów w obszarze zrównoważonego rozwoju.
2025-04-02 09:40 | Z kraju

Nowe warunki przetargowe dla MOP-ów
Oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Lublinie i Warszawie ogłosiły nowe warunki postępowań przetargowych na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) przy S7 i A2.
2025-04-02 09:20 | Z kraju

Miliardy strat wskutek błędnych decyzji
Orlen poinformował, że przeprowadził już blisko 120 kontroli i audytów, których celem jest weryfikacji nieprawidłowości w funkcjonowaniu Grupy w okresie od stycznia 2016 do lutego 2024 roku. Spółka podała, że składa kolejne wnioski do prokuratury.
2025-04-01 09:50 | Z kraju
Polecamy

Equinor rozpoczyna produkcję na złożu Johan Castberg na Morzu Barentsa
Norweski Equinor wspólnie ze swoimi partnerami uruchomił pole naftowe Johan Castberg na Morzu Barentsa. Zgodnie z planami przedstawionymi w oświadczeniu państwowej spółki, projekt osiągnie szczytową produkcję 220 tys. baryłek dziennie. w drugim kwartale tego roku.
2025-04-01 / 09:41 | Ze świata

Trump grozi cłami dla nabywców rosyjskiej ropy
Prezydent USA Donald Trump zagroził nałożeniem dodatkowych ceł w wysokości 25–50 proc. na nabywców rosyjskiej ropy, jeśli uzna, że to Moskwa blokuje jego wysiłki na rzecz zakończenia wojny na Ukrainie.
2025-03-31 / 09:57 | Ze świata

Arabia Saudyjska szykuje się do obniżenia cen ropy naftowej w Azji
Jak wynika z opublikowanego w piątek sondażu Reutera obejmującego źródła w sektorze rafinacji i handlu w Azji, oczekuje się, że Arabia Saudyjska, największy eksporter ropy naftowej na świecie, obniży w maju cenę surowca na rynek azjatycki do najniższego poziomu od trzech miesięcy w związku ze spadkiem cen regionalnych.
2025-03-31 / 09:38 | Ze świata
Pozostałe aktualności

Biopaliwa zagrażają światowemu rynkowi kukurydzy
Brazylia przetwarza więcej kukurydzy na paliwo niż kiedykolwiek wcześniej, co powoduje wzrost cen i sprawia, że eksport drugiego co do wielkości dostawcy tego ziarna na świecie staje się bardziej niepewny.
2025-04-02 / 09:45 | Biopaliwa

UE bada oszustwa dotyczące certyfikacji biopaliw
W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia, że Unia Europejska planuje zawiesić uznawanie certyfikacji ISCC w zakresie biopaliw odpadowych.
2025-04-02 / 09:42 | Biopaliwa

Kazachstan zwiększa produkcję ropy do nowego rekordu
Agencja Reutera podała, że Kazachstan w ubiegłym miesiącu zwiększył produkcję ropy naftowej, pobijając nowy rekord, choć jego limit w ramach w OPEC+ jest znacznie niższy od tego poziomu.
2025-04-02 / 09:29 | Ze świata

Niski poziom wody utrudnia żeglugę po Renie w Niemczech
Z powodu suszy żegluga statków towarowych po rzece Ren w Niemczech z pełnym ładunkiem stałą się niemożliwa, a do zwykłych stawek frachtowych doliczane są opłaty dodatkowe, poinformowano we wtorek.
2025-04-02 / 09:23 | Ze świata

Przedstawiciele krajów OPEC+ spotkają się 3 kwietnia
Osiem państw eksportujących ropę naftową zrzeszonych w OPEC+ spotka się 3 kwietnia, natomiast dwa dni później odbędzie się planowane posiedzenie Wspólnego Ministerialnego Komitetu Monitorującego (JMMC) OPEC+.
2025-04-02 / 09:17 | Ze świata

Varo kupuje Preem
Varo Energy, wspierane przez fundusz private equity Carlyle Group i największego na świecie tradera surowcowego Vitol poinformowały, że zgodziły się kupić aktywa szwedzkiej firmy naftowej Preem, stawiając na rosnący popyt na biopaliwa.
2025-04-01 / 14:55 | Ze świata