MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Indie nadzieją rynku naftowego

Zużycie ropy naftowej w Indiach w mijającym roku wzrosło o 3 proc. i według S&P Global Commodity Insights, przewyższa dynamiką popyt w sąsiednich Chinach.

Według najnowszego komentarza S&P Global Commodity Insights producenci i eksporterzy naftowi coraz częściej kierują swoją uwagę na Indie w oczekiwaniu, że szczytowy popyt nastąpi znacznie później niż w Chinach.

- Indie, wraz z Azją Południowo-Wschodnią i innymi częściami Azji Południowej, będą głównym motorem przyszłego wzrostu popytu na ropę w regionie – powiedział Kang Woo z S&P Global Commodity Insights.

Jego zdaniem w 2025 r. Indie odnotują wzrost popytu na ropę naftową o 3,2 proc. w porównaniu z 1,7 proc. w Chinach. Na subkontynencie indyjskim oczekiwany jest też znaczny wzrost mocy produkcyjnych w zakresie rafinacji ropy naftowej.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Eni wydobywa więcej węglowodorów w Afryce

Eni wydobywa więcej węglowodorów w Afryce

Włoski gigant energetyczny Eni rozpoczął kolejny etap wydobycia ze swojego złoża ropy naftowej i gazu Baleine u wybrzeży Wybrzeża Kości Słoniowej, zwiększając tym samym produkcję ze złoża w Afryce Zachodniej.

Maleją dostawy ropy z Rosji do Indii

Maleją dostawy ropy z Rosji do Indii

Indyjska państwowa firma Bharat Petroleum Corporation Limited (BPCL) zwiększyła zakupy ropy naftowej z Bliskiego Wschodu, ponieważ w ostatnich tygodniach zmniejszyły się dostawy surowca z Rosji, powiedział agencji Reutera dyrektor finansowy firmy.

Chiny przyznały Sinochemowi kontyngent na ropę naftową

Chiny przyznały Sinochemowi kontyngent na ropę naftową

Państwowe przedsiębiorstwo Sinochem Group otrzymało kontyngent na import ropy naftowej w wysokości 17,12 mln ton na rok 2025. Będzie on przeznaczony dla rafinerii grupy we wschodnich Chinach, poinformowały we wtorek źródła handlowe.

Czy Serbia musi obawiać się amerykańskich sankcji?

Czy Serbia musi obawiać się amerykańskich sankcji?

Dyskusja na temat amerykańskich sankcji wobec serbskiego przemysłu naftowego, będącego właścicielem rafinerii NIS, rozpocznie się 2 stycznia.