MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Huti przepuszczą niektóre statki

Huti oświadczyli, że przestaną atakować statki amerykańskie i brytyjskie na Morzu Czerwonym w odpowiedzi na porozumienie o zawieszeniu broni między Izraelem a Hamasem.

Jak wynika z e-maila od grupy rebeliantów przesłanego przez organizację handlu żeglugowego BIMCO, statki będące własnością osób lub podmiotów z USA i Wielkiej Brytanii, a także statki pływające pod ich banderą, od 19 stycznia nie będą już podlegać sankcjom. Z raportu ONZ wynika, że Huti wysyłali już e-maile do przedsiębiorstw żeglugowych.

Oświadczenie jemeńskich rebeliantów jest krokiem w kierunku normalizacji sytuacji w żegludze na Morzu Czerwonym, jest jednak mało prawdopodobne, aby doprowadziło do natychmiastowego masowego powrotu armatorów na tamtejsze wody – zauważa Bloomberg.

Jeśli rozejm zostanie utrzymany, a Stany Zjednoczone powstrzymają się od użycia siły, oczekuje się, że przedsiębiorstwa żeglugowe będą stopniowo wznawiać działalność na Morzu Czerwonym – powiedział Jakob Larsen, dyrektor ds. bezpieczeństwa i ochrony w BIMCO.

Jak wynika z wiadomości e-mail wysłanej przez Centrum Koordynacji Działań Humanitarnych w Jemenie, statkom będącym w całości własnością osób lub podmiotów izraelskich lub pływającym pod izraelską banderą nadal obowiązuje zakaz przekraczania Morza Czerwonego, Cieśniny Bab al-Mandeba, Zatoki Adeńskiej, Morze Arabskie i Ocean Indyjski.

Huti ostrzegli również, że jakakolwiek agresja Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii lub Izraela na Jemen doprowadzi do przywrócenia ataków.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Orlen przedłuża współpracę z terminalem w Kłajpedzie

Orlen przedłuża współpracę z terminalem w Kłajpedzie

Spółka Orlen Lietuva, będąca częścią Grupy Orlen, przedłuża współpracę z terminalem płynnych produktów energetycznych w Kłajpedzie, zarządzanym przez KN Energies.

Stawki za supertankowce rosną po sankcjach USA na handel rosyjską ropą

Stawki za supertankowce rosną po sankcjach USA na handel rosyjską ropą

Po nałożeniu przez USA najostrzejszych sankcji na handel rosyjską ropą, stawki za wynajem supertankowców (VLCC) gwałtownie wzrosły. Ceny wynajmu statków zdolnych do transportu 2 milionów baryłek ropy podwoiły się w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

Stan zagrożenia energetycznego w USA

Stan zagrożenia energetycznego w USA

Donald Trump, który ponownie objął urząd prezydenta USA, zapowiedział ogłoszenie stanu zagrożenia energetycznego. Jak podał serwis rp.pl, decyzja ta ma na celu zwiększenie krajowego wydobycia ropy i gazu, ma to obniżyć koszty energii dla amerykańskich konsumentów.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
XVIII Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek Biopaliw

Raport - Polski Rynek Paliw 2023/2024

Rok 2023 rok na rynku paliwowym był lepszy od roku poprzedniego - sumaryczny popyt na paliwa płynne w Polsce zwiększył się o 6 proc., przy czym popyt  benzyny, olej napędowy i LPG - wzrósł o 7 proc. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2023/2024