Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Chiny siłą napędową światowego popytu na ropę

Dyrektor generalny Saudi Aramco, Amin Nasser, powiedział agencji Bloomberg, że Chiny pozostają motorem wzrostu światowego popytu na ropę, odrzucając obawy dotyczące szczytowego zużycia węglowodorów w tym kraju.

Według niego saudyjski państwowy koncern naftowy odnotowuje wysoki popyt na ropę w Chinach. Dodał, że Chiny wraz z Indiami, odpowiadają za 40 proc. wzrostu światowej konsumpcji. Saudi Aramco od dawna pozytywnie ocenia popyt w Chinach. Co więcej, koncern zainwestował w kilka rafinerii w Chinach, które mogą produkować więcej chemikaliów i mniej paliwa silnikowego. Nasser powiedział, że spółka zamierza przejąć 10–20 proc. udziałów w takich projektach, zapewniając jednocześnie kontrakty na dostawy około 60 proc. zapotrzebowania na ropę i gwarantując długoterminowy popyt na swój surowiec.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

ZEA zainwestuje w produkcję gazu łupkowego w USA

ZEA zainwestuje w produkcję gazu łupkowego w USA

Fundusz majątkowy Mubadala Investment z Abu Zabi po raz pierwszy zgodził się na zakup udziałów w amerykańskich projektach związanych z produkcją i eksportem gazu. Stało się to kilka tygodni po tym, jak bliskowschodni emirat obiecał duże inwestycje w Stanach Zjednoczonych.

Wiercenia w USA bez konieczności zielonych analiz

Wiercenia w USA bez konieczności zielonych analiz

Stany Zjednoczone poinformowały w czwartek, że nie będą już wymagać raportu oddziaływania na środowisko w przypadku tysięcy koncesji na wydobycie ropy naftowej i gazu na zachodzie USA.

Amerykańskie rafinerie niechętne przejściu na krajową ropę

Amerykańskie rafinerie niechętne przejściu na krajową ropę

Stany Zjednoczone wydobywają głównie lekką ropę łupkową, która wymaga innej konfiguracji rafinerii niż cięższa ropa z Kanady i Meksyku.

Niższa prognoza wzrostu zapotrzebowania na węglowodory ciekłe

Niższa prognoza wzrostu zapotrzebowania na węglowodory ciekłe

Jak podał Departament Energii USA, popyt na węglowodory w 2025 r. będzie rósł wolniej i konsumpcja osiągnie poziom 103,6 mln baryłek dziennie. Poprzednie szacunki mówiły o 104,1 milionach baryłek dziennie.