Nowy numer magazynu „Na Stacji Paliw”

Firmy naftowe na razie obserwują warunki na Morzu Czerwonym

Firmy naftowe stopniowo przygotowują się do wznowienia transportu ropy naftowej przez Morze Czerwone, choć na razie nie podjęły jeszcze decyzji o powrocie na trasy w tym regionie.

Po okresie zakłóceń spowodowanych atakami Huti, sytuacja w regionie zaczyna się stabilizować, jednak przedsiębiorstwa uważnie monitorują warunki żeglugi, zanim podejmą decyzję o pełnym powrocie na tę trasę.

Barbara Harrison, wiceprezes ds. dostaw i handlu ropą naftową w Chevron, zaznaczyła, że firmy obserwują się nawzajem, aby zobaczyć, która z nich jako pierwsza podejmie ryzyko wznowienia żeglugi.

Główny dyrektor handlowy SOCAR, Taghi-Zade, stwierdził, że nie zaobserwowano jeszcze wyraźnego wzrostu liczby dużych firm energetycznych decydujących się na transport przez Morze Czerwone. Podobne stanowisko zajmuje Equinor, którego dyrektor generalny Simon James podkreślił konieczność analizy rynku ubezpieczeniowego i sposobu, w jaki zareaguje on na nowe warunki operacyjne.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Cena ropy Brent może spaść do 58 USD w 2026 roku

Cena ropy Brent może spaść do 58 USD w 2026 roku

Goldman Sachs przewiduje, że ceny ropy naftowej będą spadać do końca tego i przyszłego roku z powodu rosnącego ryzyka recesji i większej podaży ze strony grupy OPEC+.

BP po raz kolejny odkrywa ropę u wybrzeży USA

BP po raz kolejny odkrywa ropę u wybrzeży USA

Spółka BP ogłosiła w poniedziałek odkrycie ropy naftowej na głębokowodnym złożu Far South zlokalizowanym na amerykańskich wodach Zatoki Meksykańskiej.

Globalny popyt na produkty rafinowane osłabnie

Globalny popyt na produkty rafinowane osłabnie

Mimo ogłoszonego wstrzymania taryf celnych USA, ostatnia zmienność rynku i utrzymująca się niepewność będą miały dramatyczny wpływ na światowy popyt na produkty rafinowane, wynika z nowej analizy S&P Global Commodity Insights.

Rośnie import ropy do Chin

Rośnie import ropy do Chin

Import ropy naftowej do Chin w marcu gwałtownie wzrósł w porównaniu z poprzednimi dwoma miesiącami i był większy o prawie 5 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim – podała w poniedziałek agencja Reutera. Wyjaśniono, że wpływ na to miał gwałtowny wzrost dostaw ropy irańskiej i odbicie dostaw ropy rosyjskiej.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
XVIII Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek Biopaliw