MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Neste zamierza zwolnić około 600 pracowników

Fiński producent biopaliw Neste zlikwiduje około 600 stanowisk, ponieważ nadwyżka podaży na rynku paliw odnawialnych spowodowała spadek kwartalnego zysku firmy.

Zyski spółki przed potrąceniem odsetek, podatków, amortyzacji i umorzeń w czwartym kwartale spadły o 78 proc. do 168 mln euro (175 mln USD), co jest wynikiem niższym od średniej prognozy analityków, wynoszącej 308 mln euro.

Neste poinformowało, że spodziewa się, że wolumen sprzedaży w sektorze odnawialnych źródeł energii w 2025 r. będzie wyższy niż w 2024 r., kiedy wyniósł 3,7 mln ton.

W listopadzie firma musiała tymczasowo zamknąć rafinerię w Rotterdamie z powodu pożaru. Przewidywano, że wypadek wpłynie na dostawy odnawialnego oleju napędowego przez kilka tygodni. Firma poinformowała jednak, że opóźni planowane rozpoczęcie działalności komercyjnej w swojej holenderskiej rafinerii, bowiem całkowite koszty inwestycji w obiekt wzrosły z 1,9 mld euro do 2,5 mld euro.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Nigeria planuje podwoić produkcję ropy naftowej w ciągu pięciu lat

Nigeria planuje podwoić produkcję ropy naftowej w ciągu pięciu lat

Prezydent Nigerii Bola Tinubu ogłosił zamiar zwiększenia krajowego wydobycia surowca do 4 mln baryłek dziennie do 2030 roku.

Czy amerykańskie firmy wrócą do Rosji?

Czy amerykańskie firmy wrócą do Rosji?

Szef Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich Kirill Dmitriev powiedział reporterom przed rozmowami w Arabii Saudyjskiej, że Moskwa uważa powrót amerykańskich firm za nieunikniony, argumentując, że takie podmioty kiedyś dobrze prosperowały w Rosji i nierozsądnie byłoby ponownie zignorować tę okazję.

Niepewne ponowne uruchomienie irackiego rurociągu naftowego

Niepewne ponowne uruchomienie irackiego rurociągu naftowego

Turcja nie otrzymała jeszcze potwierdzenia od Iraku w sprawie wznowienia przesyłu ropy naftowej rurociągiem Irak -Turcja, powiedział agencji Reutera minister energetyki Turcji Alparslan Bayraktar.

MOL podał wyniki finansowe i ogłosił plany

MOL podał wyniki finansowe i ogłosił plany

Grupa MOL zakończyła 2024 rok z oczyszczonym wynikiem EBITDA na poziomie 3,073 mld USD, co oznacza nieznaczny spadek w porównaniu do 3,093 mld USD uzyskanych w 2023 roku. Szczególnie wymagający był czwarty kwartał, kiedy to wynik spadł o 31 proc. rdr do 682 mln USD.