Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Niemcy przedłużą tymczasowe zarządzanie aktywami Rosnieftu

Niemcy po raz piąty przedłużą o sześć miesięcy kontrolę nad lokalnymi spółkami zależnymi rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft, poinformowało w czwartek Ministerstwo Gospodarki.

Rosnieft próbuje sprzedać swoje niemieckie jednostki, do których należy 54,17 proc. udziałów w rafinerii PCK w Schwedt. Chociaż prawnym właścicielem pozostaje Rosnieft, został on pozbawiony kontroli po przejęciu ich przez Berlin w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 r.

Ministerstwo Gospodarki podało, że rząd federalny podjął decyzję o dalszym przedłużeniu administracji powierniczej po 10 marca. Dodano, że podstawowym celem wszystkich działań podejmowanych w związku z Rosneft Deutschland jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw.

W oświadczeniu ministerstwa napisano, że Rosnieft zapewnił, iż aktywnie dąży do sprzedaży, która powinna zostać sfinalizowana do końca tego roku. Rzecznik Rosnieftu w Berlinie powiedział, że przedłużenie powiernictwa daje spółce pewność, że będzie mogła kontynuować eksploatację rafinerii i nadal zaopatrywać swoich klientów.

Działalność Rosnieftu w Niemczech obejmuje inwestycje w rafinerie MiRo i Bayernoil, które również znajdują się pod zarządem państwa.

Więcej w kategorii

Chiny mają problemy z płatnościami za rosyjska ropę

Chiny mają problemy z płatnościami za rosyjska ropę

Ambasador Chin w Rosji Zhang Hanhui powiedział, że wiele chińskich firm ma trudności z płaceniem za dostawy surowców energetycznych z Federacji Rosyjskiej.

KE ogłosi plan odejścia od rosyjskich paliw – prezentacja już 6 maja

KE ogłosi plan odejścia od rosyjskich paliw – prezentacja już 6 maja

Komisja Europejska zapowiedziała przedstawienie szczegółowego planu odchodzenia od rosyjskich paliw kopalnych. „Mapa drogowa” zostanie ujawniona 6 maja i ma stanowić nowy etap programu RePower EU.

Turcja jest gotowa zbudować rurociąg naftowy z Iraku do Europy

Turcja jest gotowa zbudować rurociąg naftowy z Iraku do Europy

Turcja pragnie stać się centrum energetycznym dla wszystkich. Teraz Irak proponuje budowę rurociągu naftowego z Basry do Ceyhan, omijając północny Kurdystan, z którym Irak od dawna jest w konflikcie w kwestii produkcji ropy naftowej i jej tranzytu.

Światowy popyt na ropę i podaż w USA będą rosły wolniej

Światowy popyt na ropę i podaż w USA będą rosły wolniej

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE) poinformowała, że w 2025 r. światowy popyt na ropę naftową wzrośnie najwolniej od pięciu lat, a wzrost produkcji w USA również ulegnie zahamowaniu z powodu ceł nałożonych przez prezydenta USA Donalda Trumpa na partnerów handlowych i jego działań odwetowych.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
XVIII Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek Biopaliw