Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

OPEC+ rozważa opóźnienie luzowania limitów wydobycia

Sojusz rozważa przesunięcie terminu rozpoczęcia stopniowego zwiększania wydobycia, które obecnie zaplanowane jest od kwietnia tego roku, poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na informacje od przedstawicieli OPEC+.

Jeden z delegatów, który poprosił o zachowanie anonimowości, powiedział, że globalne rynki ropy naftowej pozostają zbyt kruche, aby teraz ożywić produkcję. Inny przedstawiciel sojuszu dodał, że nie podjęto jeszcze żadnej decyzji, a grupa jest podzielona co do tego, jak postępować. Ostateczna decyzja może zostać sfinalizowana w nadchodzących tygodniach.

Odroczenie skromnego wzrostu o 120 tys. baryłek dziennie oznaczałoby czwarte już przesunięcie w czasie planów wznowienia produkcji ograniczonej od 2022 r. Obecnie sojusz zamierza przywrócić łącznie 2,2 mln baryłek dziennie w miesięcznych przyrostach do końca 2026 r.

Agencja Bloomberg przypomniała, że prezydent Donald Trump wezwał Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową do obniżenia ceny ropy. Jednak przy wartości na poziomie 74 USD za baryłkę ceny pozostają zbyt niskie dla wielu członków OPEC.

Tymczasem wicepremier Rosji Aleksander Nowak zaprzeczył w poniedziałek, jakoby OPEC+ rozważał opóźnienie planowanego rozpoczęcia zwiększenia podaży. Nowak przypomniał, że niedawno odbyło się spotkanie Wspólnego Komitetu Monitorującego Ministrów (JMMC), na którym nie podjęto żadnej decyzji w tej sprawie.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Koniec rosyjskiej ropy w Czechach

Koniec rosyjskiej ropy w Czechach

Czechy ostatecznie zakończyły zależność od rosyjskiej ropy naftowej i przestawiły się na wyłączność dostaw ropy naftowej szlakiem zachodnim poprzez rurociągi TAL i IKL.

Katar podnosi cenę ropy Al-Shaheen na czerwiec

Katar podnosi cenę ropy Al-Shaheen na czerwiec

QatarEnergy podniósł cenę terminową załadunku ropy naftowej Al-Shaheen w czerwcu, ustalając ją z premią w wysokości 1,76 USD za baryłkę powyżej notowań w Dubaju, poinformowały źródła handlowe.

Europejskie firmy kupią zielony wodór z Omanu

Europejskie firmy kupią zielony wodór z Omanu

Firmy przemysłowe z Omanu, Niderlandów i Niemiec podpisały umowę o korytarzu transportowym dla ciekłego wodoru. Korytarz będzie ciągnął się od omańskiego portu Duqm do Amsterdamu i dalej do Niemiec, obejmując port w Duisburgu.

Masowe zwolnienia w EIA

Masowe zwolnienia w EIA

Amerykańska Energy Information Administration (EIA), odpowiedzialna za publikowanie kluczowych raportów na temat produkcji ropy naftowej, zapasów i prognoz cen, może utracić dziesiątki pracowników w ramach programu zwolnień zainicjowanego przez administrację Donalda Trumpa.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
XVIII Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek Biopaliw