Shell Franczyza

Eni i Petronas stworzą spółkę w Azji Południowo-Wschodniej

Włoski koncern energetyczny Eni oraz malezyjska państwowa firma naftowo-gazowa Petronas uzgodniły, że omówią kwestię utworzenia spółki joint venture, która połączy i będzie nadzorować część ich aktywów wydobywczych w Malezji i Indonezji, poinformował w czwartek włoski koncern energetyczny.

Na mocy Memorandum of Understanding, Eni i Petronas zgodziły się na kontynuowanie szczegółowych dyskusji na temat utworzenia joint venture w celu stworzenia znaczących możliwości wzrostu w Malezji i Indonezji. Oczekuje się również, że joint venture wygeneruje znaczące synergie, rozwinie nowe projekty gazowe i stanie się głównym graczem LNG w regionie, przekazał koncern Eni.

Według Eni wspólne przedsięwzięcie połączy w sobie rezerwy wynoszące około 3 miliardów baryłek ekwiwalentu ropy naftowej (boe) z dodatkowymi 10 miliardami boe potencjalnego potencjału eksploracyjnego.

Transakcja będzie podlegać odpowiednim zatwierdzeniom ze strony organów rządowych, organów regulacyjnych i partnerów.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Motiva ponownie uruchamia jednostkę w rafinerii Port Arthur

Motiva ponownie uruchamia jednostkę w rafinerii Port Arthur

Firma Motiva Enterprises w końcu uruchomiła ponownie jednostkę produkującą benzynę w swojej ogromnej rafinerii w Port Arthur w Teksasie. Wcześniej podjęto już kilka prób ponownego uruchomienia tej instalacji po remoncie, który przeprowadzono w ostatnich tygodniach.

Kto kupi sieć stacji paliw Shella w RPA?

Kto kupi sieć stacji paliw Shella w RPA?

Koncern Shell całkowicie wycofuje się z działalności paliwowej w Republice Południowej Afryki. Sprzedał już swoją rafinerię, a teraz szuka nabywcy dla sieci stacji paliw.

Rafineria w Kalifornii może zostać zamknięta

Rafineria w Kalifornii może zostać zamknięta

Valero Energy planuje wstrzymać, zrestrukturyzować lub zakończyć działalność rafineryjną w swojej rafinerii Benicia w Kalifornii do końca kwietnia 2026 r.

Rosyjska ropa arktyczna popłynie do Chin w kwietniu, pomimo sankcji USA

Rosyjska ropa arktyczna popłynie do Chin w kwietniu, pomimo sankcji USA

Eksport rosyjskiej ropy arktycznej do Chin ma gwałtownie wzrosnąć w kwietniu po tym, jak sprzedawcy zaoferowali duże zniżki i dostawy nieautoryzowanymi tankowcami w odpowiedzi na embargo USA, podała agencja Reutera, powołując się na analityków Vortexa i rosyjskich traderów ropy.