Nowy numer magazynu „Na Stacji Paliw”

Irak zaprasza globalne firmy naftowe do rozmów na temat kontraktów w Kurdystanie

Irackie Ministerstwo Ropy Naftowej poinformowało w sobotę, że zaprosiło globalne firmy działające pod skrzydłami Stowarzyszenia Przemysłu Naftowego Kurdystanu (APIKUR), a także firmy działające na zlecenie Rządu Regionalnego Kurdystanu (KRG), na spotkanie w Bagdadzie, które odbędzie się 4 marca.

Jak podało ministerstwo w oświadczeniu, rozmowy mają na celu omówienie kwestii związanych z obowiązującymi umowami i dążenie do osiągnięcia porozumień zgodnych z najlepszymi międzynarodowymi praktykami w zakresie zagospodarowania złóż ropy naftowej, przy jednoczesnym zabezpieczeniu interesów narodowych.

Oczekuje się, że w dyskusjach weźmie udział również Ministerstwo Zasobów Naturalnych Regionu Kurdystanu.

W piątek osiem międzynarodowych firm naftowych działających w półautonomicznym Kurdystanie w Iraku poinformowało, że nie wznowi eksportu ropy przez turecki kanał Ceyhan, mimo że Bagdad ogłosił już jego wznowienie.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Motiva ponownie uruchamia jednostkę w rafinerii Port Arthur

Motiva ponownie uruchamia jednostkę w rafinerii Port Arthur

Firma Motiva Enterprises w końcu uruchomiła ponownie jednostkę produkującą benzynę w swojej ogromnej rafinerii w Port Arthur w Teksasie. Wcześniej podjęto już kilka prób ponownego uruchomienia tej instalacji po remoncie, który przeprowadzono w ostatnich tygodniach.

Kto kupi sieć stacji paliw Shella w RPA?

Kto kupi sieć stacji paliw Shella w RPA?

Koncern Shell całkowicie wycofuje się z działalności paliwowej w Republice Południowej Afryki. Sprzedał już swoją rafinerię, a teraz szuka nabywcy dla sieci stacji paliw.

Rafineria w Kalifornii może zostać zamknięta

Rafineria w Kalifornii może zostać zamknięta

Valero Energy planuje wstrzymać, zrestrukturyzować lub zakończyć działalność rafineryjną w swojej rafinerii Benicia w Kalifornii do końca kwietnia 2026 r.

Rosyjska ropa arktyczna popłynie do Chin w kwietniu, pomimo sankcji USA

Rosyjska ropa arktyczna popłynie do Chin w kwietniu, pomimo sankcji USA

Eksport rosyjskiej ropy arktycznej do Chin ma gwałtownie wzrosnąć w kwietniu po tym, jak sprzedawcy zaoferowali duże zniżki i dostawy nieautoryzowanymi tankowcami w odpowiedzi na embargo USA, podała agencja Reutera, powołując się na analityków Vortexa i rosyjskich traderów ropy.