Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Shell zwiększa produkcję ropy głębinowej na morzu u wybrzeży Malezji

Shell rozpoczął produkcję pierwszej ropy z kolejnej fazy rozwoju projektu naftowego na głębokich wodach u wybrzeży Malezji.

Spółka zależna Shell, Sabah Shell Petroleum Company Ltd, ogłosiła pierwszą produkcję ropy z fazy 4 projektu rozwoju głębokowodnego Gumusut-Kakap-Geronggong-Jagus East. Produkcja z fazy 4 jest kierowana do istniejącego półzanurzalnego pływającego systemu produkcyjnego Gumusut-Kakap zlokalizowanego u wybrzeży Sabah, na morzu u wybrzeży Malezji, gdzie operatorem jest SSPC.

Nowy projekt wpisuje się w strategiczne plany firmy Shell dotyczące uruchomienia nowych projektów wydobywczych w latach 2023–2025, co pozwoli na łączną produkcję dodatkowych 500 tys. baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie (boe/d) w szczytowym momencie produkcji — poinformował koncern.

W tym roku Shell uruchomił komercyjną produkcję na polu Whale w Zatoce Meksykańskiej, spodziewając się szczytowych poziomów produkcji wynoszących 100 tys. baryłek dziennie. Shell wznowił również produkcję ropy naftowej i gazu z pola Penguins na brytyjskim Morzu Północnym dzięki nowemu pływającemu obiektowi do produkcji, magazynowania i przeładunku (FPSO), zastępując poprzednią trasę eksportową przez platformę Brent Charlie, która zakończyła produkcję w 2021 r.

Shell był jednym z pierwszych europejskich koncernów, który w ramach strategii na rok 2023 powrócił do sektora ropy naftowej i gazu, kontynuując inwestycje w produkcję ropy naftowej i gazu oraz selektywnie przeznaczając kapitał na rozwiązania w zakresie energii odnawialnej.

Prezes Shell, Wael Sawan, powiedział, że ograniczenie globalnej produkcji ropy naftowej i gazu byłoby „niebezpieczne i nieodpowiedzialne”, ponieważ świat nadal potrzebuje węglowodorów.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Mniejsza sprzedaż paliw wpływa na wyniki chińskiego koncernu Sinopec

Mniejsza sprzedaż paliw wpływa na wyniki chińskiego koncernu Sinopec

Chiński Sinopec poinformował, że zysk w pierwszym kwartale spadł o 27,6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Wpływ na to miały niższe ceny ropy naftowej oraz fakt, że rafinerie firmy zmagały się ze spadającą sprzedażą paliw i niskimi marżami.

Hiszpańskie rafinerie zamknięte po przerwie w dostawie prądu

Hiszpańskie rafinerie zamknięte po przerwie w dostawie prądu

Kilka hiszpańskich rafinerii, w tym oba zakłady zarządzane przez drugiego co do wielkości operatora firmę Moeve, zostały zamknięte w poniedziałek po rozległej przerwie w dostawie prądu w Hiszpanii i Portugalii.

Greccy przewoźnicy wracają na rosyjski rynek ropy

Greccy przewoźnicy wracają na rosyjski rynek ropy

Armatorzy z Grecji powracają na rosyjski rynek ropy Urals, gdyż ceny na nim spadają poniżej pułapu cenowego wynoszącego 60 USD za baryłkę. Dzięki temu mogą oni świadczyć usługi transportowe i ubezpieczeniowe, przestrzegając jednocześnie sankcji, podała agencja Reutera, powołując się na trzy źródła handlowe.

Wydobycie z łupków w USA zwalnia, a ceny ropy spadają

Wydobycie z łupków w USA zwalnia, a ceny ropy spadają

Wydobycie ropy łupkowej w Stanach Zjednoczonych wyhamowuje w obliczu spadających cen surowca oraz rosnących kosztów operacyjnych.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
Zautomatyzuj obowiązki podatkowe