Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Chevron apeluje o trwałą politykę energetyczną

Pierwsze tygodnie urzędowania prezydenta USA Donalda Trumpa w jego drugiej kadencji charakteryzowały się szybką przebudową rządu. Wiele zmian polityki energetycznej nastąpiło na mocy rozporządzeń wykonawczych prezydenta, a nie w oparciu o nowe ustawodawstwo.

Zmiany w polityce miały bezpośredni wpływ na koncern Chevron. Pod koniec zeszłego miesiąca Donald Trump powiedział, że wstrzymuje licencję udzieloną Chevronowi od 2022 r. na działalność w Wenezueli i eksport ropy. Chevron chciałby, aby amerykańska polityka energetyczna była trwała, a nie popadała z jednej skrajności w drugą.

Prezes Mike Wirth powiedział w poniedziałek na konferencji energetycznej CERAWeek w Houston, że wahania od jednej skrajności do drugiej nie są właściwym podejściem politycznym. Dodał, że spółka zainwestowała kapitał i potrzebuje spójnej i trwałej polityki, szczególnie w kwestii pozwoleń na projekty energetyczne. Wirth dodał, że część zmian musi znaleźć się ustawach, aby nie było ryzyka, że kolejna administracja szybko wprowadzi nowe zmiany.

Prezes dodał, że drugi co do wielkości producent ropy naftowej zamierza zwiększyć wydobycie w Zatoce Amerykańskiej – używając terminu, który Donald Trump zarządził dla akwenu znanego na całym świecie jako Zatoka Meksykańska – w ciągu najbliższych kilku lat do 300 tys. baryłek dziennie, w porównaniu z 200 tys. baryłek dziennie w ubiegłym roku. Dodał też, że Chevron wkrótce osiągnie 1 milion baryłek dziennie ze złóż łupkowych w USA.

Wirth powiedział, że spodziewa się, iż branża będzie nadal inwestować w Azji, gdzie perspektywy gospodarcze są lepsze niż w Europie.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Kwartalne wyniki finansowe BP nie spełniły oczekiwań rynku

Kwartalne wyniki finansowe BP nie spełniły oczekiwań rynku

Skorygowany zysk netto BP w pierwszym kwartale wyniósł 1,38 mld USD, co stanowi około połowę zysku osiągniętego w pierwszym kwartale poprzedniego roku (2,7 mld USD) i jest niższe od średniej prognozy analityków wynoszącej od 1,53 do 1,64 mld USD.

Zysk PetroChina w pierwszym kwartale wzrósł o 2,3 proc.

Zysk PetroChina w pierwszym kwartale wzrósł o 2,3 proc.

Największy chiński koncern naftowy PetroChina odnotował wzrost zysku w pierwszym kwartale tego roku o 2,3 proc., co jest wynikiem wyższej produkcji gazu ziemnego, mimo że niskie marże ciążyły na działalności związanej z produktami rafinowanymi.

Mniejsza sprzedaż paliw wpływa na wyniki chińskiego koncernu Sinopec

Mniejsza sprzedaż paliw wpływa na wyniki chińskiego koncernu Sinopec

Chiński Sinopec poinformował, że zysk w pierwszym kwartale spadł o 27,6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Wpływ na to miały niższe ceny ropy naftowej oraz fakt, że rafinerie firmy zmagały się ze spadającą sprzedażą paliw i niskimi marżami.

Hiszpańskie rafinerie zamknięte po przerwie w dostawie prądu

Hiszpańskie rafinerie zamknięte po przerwie w dostawie prądu

Kilka hiszpańskich rafinerii, w tym oba zakłady zarządzane przez drugiego co do wielkości operatora firmę Moeve, zostały zamknięte w poniedziałek po rozległej przerwie w dostawie prądu w Hiszpanii i Portugalii.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
Zautomatyzuj obowiązki podatkowe