Shell Franczyza

Shell kończy działalność petrochemiczną w Europie

Koncern Shell przygotowuje się do zamknięcia projektów chemicznych w Europie, jednocześnie rozglądając się za możliwościami biznesowymi w USA.

W celu ograniczenia emisji, Shell bada możliwość strategicznego partnerstwa ze Stanami Zjednoczonymi w zakresie projektów chemicznych, a także planuje zamknięcie niektórych zakładów w Europie, aby poprawić efektywność - poinformowała firma. Shell opisał warunki rynkowe w Europie jako bardzo trudne, ale nie wyjaśnił, co stanie się z holenderskimi aktywami.

W UE zamykanie firm działających w przemyśle chemicznym rozpoczęło się już w 2021 r., wraz z rozpoczęciem pierwszej fali kryzysu energetycznego. Po tym jak Unia Europejska zrezygnowała z rosyjskiego gazu, okazało się, że europejski przemysł chemiczny nie jest w stanie konkurować z przedsiębiorstwami azjatyckimi i amerykańskimi ze względu na wysokie ceny energii elektrycznej i gazu, który jest potrzebny przemysłowi chemii gazowej nie tylko jako źródło energii, ale i surowiec.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Czechy w kwietniu rozpoczną odbiór ropy za pośrednictwem TAL+

Czechy w kwietniu rozpoczną odbiór ropy za pośrednictwem TAL+

Czeskie rafinerie będą otrzymywać surowiec za pośrednictwem zmodernizowanego rurociągu TAL+ w przyszłym miesiącu. Dzięki temu będą mogły zastąpić import ropy z Rosji, który odbywał się rurociągiem „Przyjaźń”, poinformował czeski operator rurociągu MERO.

BP chce wycofać się z rynku paliw w Austrii

BP chce wycofać się z rynku paliw w Austrii

BP poinformowało, że planuje sprzedać swoją sieć stacji paliw i ładowania pojazdów elektrycznych w Austrii. Transakcja obejmie ponad 260 punktów sprzedaży detalicznej w całym kraju, infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych oraz udziały w spółce zarządzającej terminalem paliwowym w Linzu.

Indie mogą zaprzestać zakupów wenezuelskiej ropy

Indie mogą zaprzestać zakupów wenezuelskiej ropy

Reliance Industries, właściciel i operator największej rafinerii w Indiach, wstrzyma import wenezuelskiej ropy naftowej po tym, jak USA ogłosiły nałożenie 25-procentowego cła na kraje kupujące ten surowiec z Caracas.

Węgierski MOL może wykupić rosyjskie udziały w serbskim NIS

Węgierski MOL może wykupić rosyjskie udziały w serbskim NIS

Dziennik „The Financial Times” poinformował, że węgierski koncern MOL rozważa możliwość nabycia rosyjskich udziałów w serbskiej firmie NIS.