Nowy numer magazynu „Na Stacji Paliw”

Brookfield zainteresowany przejęciem Colonial Pipeline

Brookfield Asset Management zbliża się do finalizacji umowy o przejęciu Colonial Pipeline, największego amerykańskiego systemu transportu paliw, za kwotę przekraczającą 9 mld USD, wliczając w to dług.

Jak podają anonimowe źródła bliskie negocjacjom, nowojorska firma zarządzająca aktywami okazała się zwycięzcą aukcji przeprowadzonej przez pięciu właścicieli rurociągu.

Agencja Reutera przypomniała, że Colonial Pipeline to kluczowy element infrastruktury energetycznej Stanów Zjednoczonych, który rozciąga się na ponad 5500 mil, od Houston w Teksasie po Nowy Jork. Codziennie transportuje ponad 100 milionów galonów paliwa, w tym benzynę, paliwo lotnicze, olej napędowy oraz olej opałowy. Dzięki temu stanowi istotny element amerykańskiego systemu energetycznego, co czyni przejęcie tej infrastruktury transakcją o strategicznym znaczeniu.

Umowa pomiędzy Brookfield a właścicielami rurociągu może zostać ogłoszona w ciągu kilku nadchodzących tygodni, pod warunkiem, że nie wystąpią żadne nieoczekiwane komplikacje.

Warto dodać, że Brookfield znalazł się na czołowej pozycji w wyścigu o przejęcie Colonial Pipeline już wcześniej, kiedy agencja Bloomberg poinformowała o możliwej transakcji opiewającej na kwotę przekraczającą 10 mld USD. W przypadku finalizacji umowy, Brookfield umocni swoją pozycję na rynku infrastruktury energetycznej, a przejęcie Colonial Pipeline będzie jednym z największych w historii amerykańskiego sektora energetycznego.

Źródła bliskie sprawie informują, że wszystkie strony transakcji pozostają na etapie poufnych negocjacji. Wkrótce po finalizacji umowy spodziewane są dalsze informacje na temat szczegółów transakcji.

Colonial Pipeline , kluczowy element infrastruktury, rozciąga się na ponad 5500 mil od Houston w Teksasie do portu w Nowym Jorku, transportując ponad 100 milionów galonów paliwa dziennie, w tym benzynę, paliwo lotnicze, olej napędowy i olej opałowy.

Więcej w kategorii

Kazachstan zwiększa produkcję ropy do nowego rekordu

Kazachstan zwiększa produkcję ropy do nowego rekordu

Agencja Reutera podała, że Kazachstan w ubiegłym miesiącu zwiększył produkcję ropy naftowej, pobijając nowy rekord, choć jego limit w ramach w OPEC+ jest znacznie niższy od tego poziomu.

Niski poziom wody utrudnia żeglugę po Renie w Niemczech

Niski poziom wody utrudnia żeglugę po Renie w Niemczech

Z powodu suszy żegluga statków towarowych po rzece Ren w Niemczech z pełnym ładunkiem stała się niemożliwa, a do zwykłych stawek frachtowych doliczane są opłaty dodatkowe, poinformowano we wtorek.

Przedstawiciele krajów OPEC+ spotkają się 3 kwietnia

Przedstawiciele krajów OPEC+ spotkają się 3 kwietnia

Osiem państw eksportujących ropę naftową zrzeszonych w OPEC+ spotka się 3 kwietnia, natomiast dwa dni później odbędzie się planowane posiedzenie Wspólnego Ministerialnego Komitetu Monitorującego (JMMC) OPEC+.

Varo kupuje Preem

Varo kupuje Preem

Varo Energy, wspierane przez fundusz private equity Carlyle Group i największego na świecie tradera surowcowego Vitol poinformowały, że zgodziły się kupić aktywa szwedzkiej firmy naftowej Preem, stawiając na rosnący popyt na biopaliwa.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
XVIII Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek Biopaliw