Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Ryzyko globalnej recesji wzrasta

JPMorgan skorygował prawdopodobieństwo scenariusza, w którym światowa gospodarka wpadnie w recesję – podwyższając je z 40 proc. do 60 proc.

Bank podaje politykę USA polegającą na wprowadzaniu ceł importowych oraz reakcję innych krajów jako czynniki, które wpłynęły na rewizję prognozy.

Jednocześnie analitycy JPMorgan nie biorą pod uwagę możliwości negocjacji Trumpa z przywódcami innych państw – próbują oni obliczyć skutki pełnego wdrożenia wszystkich amerykańskich taryf handlowych, co zakłada szok makroekonomiczny.

Barclays i Deutsche Bank doszły do tego samego wniosku, wierząc, że Stany Zjednoczone mogą pogrążyć się w recesji z powodu własnej polityki handlowej.
Jednocześnie JPMorgan sugeruje, że Stany Zjednoczone będą w stanie „wzmocnić swoją gospodarkę” poprzez obniżenie stóp procentowych.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

ZEA zainwestuje w produkcję gazu łupkowego w USA

ZEA zainwestuje w produkcję gazu łupkowego w USA

Fundusz majątkowy Mubadala Investment z Abu Zabi po raz pierwszy zgodził się na zakup udziałów w amerykańskich projektach związanych z produkcją i eksportem gazu. Stało się to kilka tygodni po tym, jak bliskowschodni emirat obiecał duże inwestycje w Stanach Zjednoczonych.

Wiercenia w USA bez konieczności zielonych analiz

Wiercenia w USA bez konieczności zielonych analiz

Stany Zjednoczone poinformowały w czwartek, że nie będą już wymagać raportu oddziaływania na środowisko w przypadku tysięcy koncesji na wydobycie ropy naftowej i gazu na zachodzie USA.

Amerykańskie rafinerie niechętne przejściu na krajową ropę

Amerykańskie rafinerie niechętne przejściu na krajową ropę

Stany Zjednoczone wydobywają głównie lekką ropę łupkową, która wymaga innej konfiguracji rafinerii niż cięższa ropa z Kanady i Meksyku.

Niższa prognoza wzrostu zapotrzebowania na węglowodory ciekłe

Niższa prognoza wzrostu zapotrzebowania na węglowodory ciekłe

Jak podał Departament Energii USA, popyt na węglowodory w 2025 r. będzie rósł wolniej i konsumpcja osiągnie poziom 103,6 mln baryłek dziennie. Poprzednie szacunki mówiły o 104,1 milionach baryłek dziennie.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się