Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Zapotrzebowanie na paliwo w Indiach wzrosło w marcu

Jak wynika z danych Ministerstwa Ropy Naftowej opublikowanych w poniedziałek, popyt na paliwo w Indiach osiągnął w marcu najwyższy poziom od 10 miesięcy, wzrastając o 9,3 procent w stosunku do lutego i osiągając 20,91 mln ton.

Indie, będące trzecim co do wielkości konsumentem i importerem ropy naftowej na świecie, wykazują dynamikę odzwierciedlającą rosnący popyt konsumentów na ropę, podaje agencja Reutera.

Jak wynika z raportu Petroleum Planning and Analysis Cell, w ujęciu rok do roku liczba ta w marcu spadła o 3,1 proc. z 21,57 mln ton w analogicznym okresie 2023 r. 

Sprzedaż benzyny wzrosła w marcu o 10,6 proc. do 3,5 mln ton (w lutym 2025 r. sprzedano 3,2 mln ton benzyny), przekraczając poziom z ubiegłego roku o 5,7 proc. Sprzedaż oleju napędowego wzrosła o ok. 10 proc. od lutego do 8,1 mln ton. 

W przypadku LPG sprzedaż wzrosła rok do roku o 4,2 proc. do 2,72 mln ton, a miesiąc do miesiąca zanotowała wzrost o 5,8 proc. 

Sprzedaż asfaltu wykorzystywanego do budowy dróg wzrosła w marcu w porównaniu z lutym o 18,4 proc., natomiast zużycie oleju opałowego wzrosło o 1,5 proc. w ujęciu miesięcznym.

Więcej w kategorii

ZEA zainwestuje w produkcję gazu łupkowego w USA

ZEA zainwestuje w produkcję gazu łupkowego w USA

Fundusz majątkowy Mubadala Investment z Abu Zabi po raz pierwszy zgodził się na zakup udziałów w amerykańskich projektach związanych z produkcją i eksportem gazu. Stało się to kilka tygodni po tym, jak bliskowschodni emirat obiecał duże inwestycje w Stanach Zjednoczonych.

Wiercenia w USA bez konieczności zielonych analiz

Wiercenia w USA bez konieczności zielonych analiz

Stany Zjednoczone poinformowały w czwartek, że nie będą już wymagać raportu oddziaływania na środowisko w przypadku tysięcy koncesji na wydobycie ropy naftowej i gazu na zachodzie USA.

Amerykańskie rafinerie niechętne przejściu na krajową ropę

Amerykańskie rafinerie niechętne przejściu na krajową ropę

Stany Zjednoczone wydobywają głównie lekką ropę łupkową, która wymaga innej konfiguracji rafinerii niż cięższa ropa z Kanady i Meksyku.

Niższa prognoza wzrostu zapotrzebowania na węglowodory ciekłe

Niższa prognoza wzrostu zapotrzebowania na węglowodory ciekłe

Jak podał Departament Energii USA, popyt na węglowodory w 2025 r. będzie rósł wolniej i konsumpcja osiągnie poziom 103,6 mln baryłek dziennie. Poprzednie szacunki mówiły o 104,1 milionach baryłek dziennie.