Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Niższa prognoza wzrostu zapotrzebowania na węglowodory ciekłe

Jak podał Departament Energii USA, popyt na węglowodory w 2025 r. będzie rósł wolniej i konsumpcja osiągnie poziom 103,6 mln baryłek dziennie. Poprzednie szacunki mówiły o 104,1 milionach baryłek dziennie.

Aktualizacja opiera się na szacunkach za poprzedni okres: popyt na ropę naftową w 2024 r. został zmniejszony z 102,86 mln baryłek dziennie. do 102,74 mln baryłek dziennie. Doprowadziło to do korekty oczekiwanej dynamiki wzrostu. W marcu oczekiwano wzrostu popytu na ropę naftową o 1,27 mln baryłek dziennie, dlatego teraz szacunki te obniżono do 0,9 mln baryłek dziennie.

Podobne zmiany dotknęły prognozę długoterminową na lata 2026–2021. Początkowo EIA zakładała, że popyt na ropę naftową i inne węglowodory ciekłe osiągnie 105,3 mln baryłek dziennie, jednak w nowej edycji raportu wielkość ta spadła do 104,68 mln baryłek dziennie. W związku z tym roczny wzrost popytu na kolejny okres został skorygowany z 1,17 mln bbl/d. do 1 miliona baryłek dziennie, co odzwierciedla ogólną tendencję spadku tempa wzrostu rynku węglowodorów.

W swoim kwietniowym raporcie Departament Energii obniżył również prognozę cen ropy naftowej: obecnie resort spodziewa się, że średnia cena ropy Brent wyniesie w tym roku 67,9 USD, a w przyszłym roku 61 USD.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

ZEA zainwestuje w produkcję gazu łupkowego w USA

ZEA zainwestuje w produkcję gazu łupkowego w USA

Fundusz majątkowy Mubadala Investment z Abu Zabi po raz pierwszy zgodził się na zakup udziałów w amerykańskich projektach związanych z produkcją i eksportem gazu. Stało się to kilka tygodni po tym, jak bliskowschodni emirat obiecał duże inwestycje w Stanach Zjednoczonych.

Wiercenia w USA bez konieczności zielonych analiz

Wiercenia w USA bez konieczności zielonych analiz

Stany Zjednoczone poinformowały w czwartek, że nie będą już wymagać raportu oddziaływania na środowisko w przypadku tysięcy koncesji na wydobycie ropy naftowej i gazu na zachodzie USA.

Amerykańskie rafinerie niechętne przejściu na krajową ropę

Amerykańskie rafinerie niechętne przejściu na krajową ropę

Stany Zjednoczone wydobywają głównie lekką ropę łupkową, która wymaga innej konfiguracji rafinerii niż cięższa ropa z Kanady i Meksyku.